Jdi na obsah Jdi na menu
 


Clive Woodall - Ptačí srdce

3. 10. 2008

Clive Woodall – PTAČÍ SRDCE

 

Není žádný oficiální spisovatel. Narodil se v. r 1958. Je otcem dvou dětí, kterým každý večer vyprávěl příběhy z Ptačí říše. Vydal si knihu vlastním nákladem a krátce na to ji prodal do více, než 20 zemí a Disney zakoupil práva na zfilmování za několikamilionovou částku.

Stále však pracuje jako zaměstnanec supermarketu v Hertfordshire.

 

Obsah knihy

Kniha se dělí na dvě části.

V první s názvem – Srdce se chvěje, je hlavním hrdinou malá červenka Kirrick, na které spočívá nejtěžší úkol a to sjednotit ptačí říši tak, aby byli poraženi krkavcovití, kteří získávají stále větší nadvládu.

Při útěku před strakami Kirrick potká výra Tomara, který je jeden z členů Soví rady, což je taková „vláda“ Ptačí říše. Ta se ovšem rozpadla poté, co hlavní výr Cerrival nedopatřením umožnil vůdci strak Slyekinovi, aby se stal ještě silnější a tak si mohl podmanit celou svou čeleď. Tomar vymyslí plán, který ovšem musí obstarat Kirrick. Jeho cílem je najít a přemluvit, aby se přidali na jeho stranu, jestřáby, orly a mořské ptáky. Po cestě ho pronásleduje mnoho nebezpečí, avšak Kirrick jim za pomoci své odvahy a ostatních odolává. Dokonce si najde i družku. Poté, co si myslel, že je jediná červenka v Ptačí říši, se mu do cesty postaví Portia, která ho dále na jeho cestách doprovází.

Mezitím se v zemi strak chystá k Hodokvasu, což je každoroční oslava této čeledi. Tentokrát má vůdce Slyekin bohatý program a to, že se nechá od Soví rady korunovat králem Ptačí říše a poté celou radu zabije tak, aby se Ptačí říše nezmohla už na žádný odpor.

Ovšem v tom zafunguje Tomarův plán, díky Kirrickovi, a také jed, který je Tomarovým velkým překvapením… Jak kniha dopadne si musíte přečíst sami, zas takový happyend to není :o).

 

Srdce plesá

Tentokrát se osud Ptačí říše spoléhá na Kirrickovu družku Portii, která má za, úkol společně se svým přítelem hýlem Mickeym, přivést z dalekého Království křídel jednotlivé ptačí druhy, aby se Ptačí říše znovu obnovila. Její mise ovšem neuspěje. Mezitím, co se vrací domů, se vrátí Traska z dalekých ostrovů, odkud si přivedl silné vrány, jako další nástroje jeho pomsty. Chce se pomstít výrovi Tomarovi, který povýšil do funkce Velkého výra a také Kirrickovým potomkům, které zajme.

Traska se navíc zamiluje do krásné straky Káti, kterou ale v prvním díle znásilnil a ona jejího jediného syna Venga vychovávala v její pomstě. Venga se vydá Trasku hledat a Káťa musí mezitím vydržet jako Traskova družka.

Díky šťastné náhodě a také odhalení Kátiny nenávisti, uniknou mladé červenky i Tomar do bezpečí a Traska zlomen, nechá Káťu zahynout. Svého syna Venga také nemilosrdně zabije, ale ani to mu nedá to pravé uspokojení.

Téměř na konci se stane další zázrak. Na obzoru se objeví malé černé tečky, které značí tisíce přilétajících ptáků, kteří museli uprchnout z Království křídel kvůli rozsáhlým požárům.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář